Sztuka źródłem zysków?

Sztuka źródłem zysków? Dane kontaktowe : orange polska kontakt

Nie trzeba być artystą, aby zarabiać na dziełach sztuki, o czym nie wszyscy pamiętają. Swego czasu inwestowanie w obrazy czy rzeźby było domeną marszandów oraz pasjonatów, którzy chcieli cieszyć oko zebraną kolekcją. Szybko jednak odkryto, że wysokiej jakości prace artystyczne stanowią świetną lokatę kapitału. Mając w zanadrzu obrazy, za które uczestnicy aukcji są gotowi wiele zapłacić, można zabezpieczyć swoją przyszłość. Oczywiście taki model inwestycji zaliczany jest do kategorii opcji alternatywnych, a prywatne finanse lepiej opierać na tradycyjnych produktach, takich jak lokaty czy fundusze. Potencjalnych źródeł dochodów może być jednak więcej, zwłaszcza że czasy mamy niepewne.

Dzieło stworzone przez znanego i cenionego autora, który zdążył wejść do nurtu klasyki, ma ponadczasową wartość i można wynegocjować za nie dobrą cenę nawet w dobie kryzysu. Pamiętajmy, że właściciele kolekcji z reguły sprzedają część swoich zbiorów, by następnie kupować nowe. Ta rotacja powoduje, że niektóre prace trafiają z rąk do rąk, a ich wartość rośnie. Gra jest warta świeczki pod warunkiem, że znamy się na rzeczy.

Trzeba umieć odróżniać wartościową sztukę od tej, która nie niesie ze sobą specjalnego ładunku artystycznego. Do tego niezbędna jest rozległa wiedza, a jeśli sami jej nie posiadamy – fachowi doradcy. Jeśli już lokować finanse w tej dziedzinie, to rozsądnie.

dolegliwosci.erak.com.pl

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *