Sieć hurtowni Eurocash

Sieć hurtowni Eurocash www.podatki-taxfinance.pl http://www.bisnode.pl/blog/programu-rozwoju-eksportu-ii-edycja/

Jednym z liderów dystrybucji w Polsce jest sieć dyskontowych hurtowni Eurocash. Jest to jedna ze spółek wchodząca w skład Warszawskiego Indeksu Giełdowego. Najwięcej akcji tej właśnie spółki posiada Luis Amaral. Przedsiębiorstwo Eurocash powstało w 1993 roku na bazie przedsiębiorstwa Elektromis.

Przedsiębiorstwo zostało założone przez Mariusza Świtalskiego. Nabył on spółkę od swojego byłego pracodawcy. Wcześniej właściciel był zaangażowany i współtworzył sieć sklepów Biedronka. Bardzo dobrym rokiem dla Eurocash był rok 2010.

Wówczas spółka kupiła 100 procent udziałów jednej z największych firm zajmujących się dystrybucją hurtową wyrobów spirytusowych. Firma została kupiona przez Eurocash za 400 milionów złotych. Wówczas Eurocash nabył czternaście spółek wśród których były między innymi Polskie Hurtownie Alkoholi, Delikates, Miro, Przedsiębiorstwo Dystrybucji Alkoholi. Kiedy transakcja doszła do skutku nastąpiła konsolidacja spółek, które wcześniej działały oddzielnie i z tych wszystkich firm utworzono jedną jednostkę biznesową.

W skład Eurocash Alkohole wchodzi aż 50 filii w całej Polsce. W późniejszym czasie spółka kupiła jeszcze kilka innych jednostek. Eurocash wchodzi w skład Grupy Eurocash. Jednak oprócz tego w skład tej grupy wchodzą także mniejsze sieci franczyzowe, takie jak na przykład Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, sieć sklepów spożywczych Groszek, Partnerski Serwis Detaliczny, Eurocash Alkohole, Eurocash Gastronomia oraz Drogerie Koliber.

.

www.uks.olsztyn.pl

Komentowanie zamkniete.