Nieruchomości zawsze pewne

Właściciele działek, domów i mieszkań są w bardzo dobrym położeniu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo finansowe. Dobra, którymi dysponują to żywy kapitał, który może przynosić zyski różnego rodzaju. Mając własne mieszkanie, w którym na co dzień żyjemy i drugie, którego nie używamy, możemy podwoić miesięczne dochody. Oprócz pensji pochodzącej ze stałej pracy możemy cieszyć się zyskiem za wynajem lokalu. To najbardziej opłacalne w dużych miastach, w których rośnie odsetek ludności napływowej – studentów czy też pracowników najemnych z mniejszych miejscowości. Niezagospodarowany grunt to także potencjalne źródło pieniędzy.

Im teren większy, tym poważniejszy inwestor może się nim zainteresować. Wcale nie musi się on znajdować w granicach miasta. Ziemia pierwotnie przeznaczona pod uprawę, położona na peryferiach lub w pobliżu dużej metropolii, to łakomy kąsek dla deweloperów. Często decydują się oni na stawianie osiedli o wysokim standardzie, które potem zamieniają się w podmiejskie „sypialnie”. Kwota jaką można uzyskać przy sprzedaży jest zwykle bardzo wysoka.

Jeśli nie chcemy definitywnie pozbywać się ziemi, warto rozważyć opcję dzierżawy. Wiele podmiotów gospodarczych jest zainteresowanych postawieniem na danym gruncie obiektów magazynowych. Z uzyskanych opłat można się spokojnie utrzymać nawet wiele miesięcy.