Magiczne słowo bank

Magiczne słowo bank www.konsulat-slowenia.pl

Elementarzem w materii oszczędzania i operowania własnymi finansami jest rachunek bankowy. Otworzyć może go praktycznie każdy pełnoletni obywatel, i to bez ponoszenia kosztów wstępnych. Warto rzecz jasna zadbać o regularne wpływy, zwłaszcza gdy wiążą się one z bonusami i rabatami. Niektóre banki odciągają też z kont swoich klientów stałą opłatę za prowadzenie rachunku, za określony czas użytkowania karty płatniczej, a także za dokonane przelewy. Najbardziej opłaca się mieć pieniądze tam, gdzie opłat jest najmniej lub są one najniższe. Z analiz wynika, że najtańsze w eksploatacji są e-konta z rozbudowanym modułem bankowości elektronicznej. Są one adresowane w pierwszej kolejności do ludzi młodych.

Starsi wiekiem klienci, będący często na emeryturze, są zwykle mniej wymagający i dociekliwi. Najprościej jest dla nich założyć konto w bankach publicznych, których markę znają od wielu lat i którym instynktownie ufają. Regułą jest jednak to, iż w takich miejscach opłaty miesięczne są najwyższe i pobiera się je pod każdym możliwym pretekstem. Jeśli wpływy nie są wysokie, emeryt traci znacznie więcej niż podpowiada zdrowy rozsądek.

Rolą młodszych członków rodziny, zwłaszcza dzieci oraz wnuków, jest pomoc seniorom w korzystaniu z najlepszych i najbardziej opłacalnych usług. Nie ma wszakże powodu, by mieli oni trwać przy kiepskiej ofercie jedynie dlatego, że zmiany wiążą się z kilkoma formalnościami

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *