Konto czy lokata?

Konto czy lokata? podatki.kontawalutowe.com.pl szkolenia z ochrony ochrona danych osobowych szkolenie ochrona danych osobowych szkolenia

Żeby mieć pieniądze, trzeba je zarobić. To, co zarobimy szybko może się jednak rozpłynąć w morzu bieżącej konsumpcji, dlatego w miarę możliwości powinniśmy szukać opcji efektywnego oszczędzania. Otwierając rachunek bankowy należy zwrócić uwagę na niskie koszty jego prowadzenia, o czym wspomniano już wcześniej. Warto także sprawdzić, czy nasz bank oferuje swoim klientom atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Lokata jest swoistym kontem, na które wpłacamy daną sumę – zwykle regulamin określa jej minimalną wysokość. Nie możemy jednak wyciągnąć naszych środków w dowolnym momencie. Zostają one ulokowane i przez kilka miesięcy „pracują” na siebie. Im wyższe oprocentowanie, tym więcej bank doliczy do pierwotnego wkładu.

Jest zwykle tak, że najwięcej zarobić można na lokatach długoterminowych. Właściciel przez dłuższy czas nie będzie mógł korzystać z wpłaconych tam pieniędzy, ale za to na koniec ucieszy go znaczący zysk. Po zakończeniu okresu lokowania nadwyżkę można wypłacić i przelać na klasyczny ROR, po czym znowu aktywować lokatę. To bezpieczny i sprawdzony sposób na obracanie większymi oszczędnościami.

Szukając odpowiedzi na pytanie dotyczące wyższości jednego z dwóch produktów finansowych – konta oraz lokaty, najtrafniej będzie uznać, że połączenie obu wariantów to optymalne rozwiązanie. Szczególnie, gdy obie usługi świadczy ten sam bank.

www.officefair.com.pl

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *